Jak się przygotować do masażu?


Decydując się na skorzystanie z masażu należy również podjąć decyzję o gabinecie, w którym się on odbędzie.

Jak się przygotować do masażu?

W dniu masażu powinno się powstrzymać od picia kofeiny lub w miarę możliwości ograniczyć jej spożycie. Działa ona bowiem bezpośrednio na układ nerwowy, co może być przyczyną problemów z rozluźnieniem się.

Nie należy również pić alkoholu, ponieważ podwyższa on poziom toksyn we krwi, a ma na celu ich redukcję. Godzinę przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek.

Jeśli żołądek będzie przepełniony, to pozycja do masażu, czyli leżenie na brzuchu, będzie uciążliwa a nawet bolesna. Z kolei uczucie głodu oraz burczenie w brzuchu może stresować, przeszkadzać w odpowiednim zrelaksowaniu się i pełnym czerpaniu korzyści z zabiegu.

Przed wyjściem z domu dobrze jest wziąć ciepły prysznic lub kąpiel. Zapewni to uczucie świeżości oraz oczyści ciało z kurzu i stosowanych wcześniej kosmetyków: balsamów, oliwek i makijażu. Przed zabiegiem należy zadbać o dokładne spięcie włosów tak, aby nie opadały na plecy i ramiona oraz nie przeszkadzały masażyście.

Należy również zdjąć całą biżuterię:

  • łańcuszki,
  • zegarek,
  • pierścionki,
  • kolczyki z uszu
  • oraz innych partii ciała.

Przed rozpoczęciem zabiegu terapeuta zapyta o miejsca, które mogą sprawiać ból, aby móc ich unikać lub stosować łagodniejsze techniki masażu.

Można też wskazać te fragmenty ciała, na których chcemy skupić szczególną uwagę. Do masażu trzeba się całkowicie rozebrać lub pozostać w dolnej części bielizny. W dobrych gabinetach pacjent otrzymuje bieliznę jednorazową.

Trzeba pamiętać, że im więcej ciała jest odsłonięte, tym lepszy dostęp będzie miał masażysta. Podczas zabiegu pacjentowi zapewnia się komfort oraz gwarantuje prywatność. Oznacza to, że partie ciała akurat niemasowane pozostają zakryte.