Masaż Lomi Lomi Nui


Lomi Lomi Nui to prastara hawajska sztuka pracy z ciałem. Wykonywana była w świątyniach przez kahunów, czyli mistrzów, strażników tajemnicy.

Masaż Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi Nui to prastara hawajska sztuka pracy z ciałem. Wykonywana była w świątyniach przez kahunów, czyli mistrzów, strażników tajemnicy. Początkowo masaż był swoistą ceremonią i formą inicjacji, a wiedza o nim przekazywana była tylko wybranym.

Celem masażu jest nie tylko rozluźnienie napiętych mięśni, ale przede wszystkim usunięcie blokad wewnętrznych człowieka. Jest to praca z człowiekiem jako całością, włączając w to psychikę, emocje i ducha.

Dzięki niej tej można odblokować stłumione emocje oraz pobudzić do działania uzdrawiające siły drzemiące w naszym organizmie. Pomagają one w naturalny sposób powrócić do stanu równowagi.

Lomi Lomi Nui to harmonijny masaż łączący w sobie elementy dotyku i tańca. Wpływa on na sferę fizyczną pacjenta, ale również na tę emocjonalną i duchową.

Na poziomie fizycznym masaż ten rozluźnia mięśnie, pobudza układ limfatyczny i krwionośny oraz wspomaga przemianę materii i układ trawienny. Wpływa również na układ kostny i nerwowy.

Dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Podczas masażu usuwa się napięcia mięśniowe umiejscowione w głębokich warstwach ciała.

Są one spowodowane ciągłym stresem oraz przebywaniem przez kilka godzi w jednej pozycji. Lomi Lomi Nui odblokowuje te miejsca, dzięki czemu energia zaczyna swobodnie płynąć w ciele. Lomi Lomi Nui na poziomie emocjonalnym pomaga pacjentowi pozbyć się drzemiących w nim leków i obaw, o których istnieniu sam mógł nie wiedzieć.

Po zabiegu wielu pacjentów odczuwa przyrost chęci do działania i zmiany własnego życia. Na poziomie duchowym masaż zwiększa samoakceptację i pozwala zrozumieć otaczający nas świat. Lomi Lomi Nui pomaga osiągnąć równowagę między ciałem, umysłem i duchem.