Masaż stóp i jego zalety


Leczniczy masaż stóp cieszy się ogromnym powodzeniem już od wielu stuleci, zainteresowanie, jakie wzbudza nie jest przy tym nieuzasadnione.

Masaż stóp i jego zalety

Leczniczy masaż stóp cieszy się ogromnym powodzeniem już od wielu stuleci, zainteresowanie, jakie wzbudza nie jest przy tym nieuzasadnione.

O znaczeniu stóp dla naszej kondycji psychofizycznej nikomu nie trzeba przypominać, nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że również one same są w stanie powiedzieć wiele na temat stanu, w jakim się znajdujemy.

To właśnie stopy kończą bieg blisko siedmiu tysięcy nerwów łączących je nie tylko z mózgiem, ale i z każdą inną częścią ciała, masaż leczniczy stóp jest więc w stanie nie tylko przywrócić im sprawność i siłę, ale również wpłynąć pozytywnie na cały organizm.

Masaż wybranych punktów na stopach pozwala nie tylko na likwidowanie napięcia, ale również na leczenie chorób. Oczywiście, nie jest w stanie zastąpić wizyty u specjalistów i nie może być uznawany za skuteczną alternatywę dla leczenia farmakologicznego, może jednak stanowić jego znakomite uzupełnienie.

Wśród problemów ze zdrowiem, które może złagodzić masaż stóp wymienia się między innymi: stres i długotrwałe napięcie nerwowe, dolegliwości bólowe, oraz problemy z krążeniem, na szczególną uwagę zasługuje przy tym to, że masaż może mieć działanie profilaktyczne, nie istnieją więc żadne przeciwwskazania uniemożliwiające jego stosowanie.

Sam masaż można wykonywać na kilka sposobów. Najbardziej wskazana wydaje się wizyta w specjalistycznym gabinecie i oddanie się pod opiekę osoby, która legitymuje się dużym doświadczeniem w tym zakresie.

Każdy z nas może jednak próbować wykonywać masaż stóp samodzielnie, w sklepach dostępne są przy tym również urządzenia, które wykonają go za nas.